GİRESUN TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz
                Ali YILDIRIM
     Giresun Ticaret İl Müdür V.

            

Giresun’un Bulancak ilçesinde doğdu. İlkokulunu Bulancak Cumhuriyet İlkokulunda bitirdi. Orta ve lise öğrenimini Bulancak İmam Hatip Lisesinde tamamladı.
1996 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi İ.İ.B.F. Bolu Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik Bölümünü bitirdikten sonra, Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Meslek Dersleri Öğretmenlik Formasyonu aldı.
2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünü ve 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Ön Lisans Bölümünü bitirdi. 
2017 yılında Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı ve halen Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü eğitimine devam ediyor.
1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Şebinkarahisar Müftülüğünde memuriyete başladı. 2001 yılında 277. Kısa dönem olarak askerliğini yaptı.
17.01.2012 yılında Bulancak Kaymakamlığı'na atandı. Bu süre içerisinde  bir yıl TSHH Raportörlüğü, iki yıl TSH Heyeti başkanlığı yaptı. Başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Kaymakamı tarafından dört kez Başarı Belgesi ve bir kez de Üstün Başarı Belgesi ile taltif edildi.
13.04.2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Bakanlık oluru ile Giresun Ticaret İl Müdürlüğü görevine vekâleten atandı. 

İl İstihdam Kurulunda üye olarak görev aldı. (Halen devam ediyor.) 
5957 sayılı Kanun ile oluşturulan Giresun Hal Hakem Heyeti Başkanlığını yürütmektedir.
Giresun İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı görevini yürütmektedir. 
Başarılı çalışmalarından dolayı İlin Valisi tarafından Başarı Belgesi ile taltif edildi. 
Birçok sivil toplum örgütünde yöneticilik yapan Ali YILDIRIM, evli ve üç çocuk babasıdır.