"TÜKETİCİ VE TÜKETİM" KONULU RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

                                                           

 BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN DÜZENLENEN "TÜKETİCİ VE TÜKETİM" KONULU RESİM YARIŞMASINDA İL GENELİNDE   DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE VALİLİK MAKAMINDA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

           Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce; milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla 12 Kasım 2018 – 15 Şubat 2019 tarihleri arasında tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışması düzenlendi.
           Ticaret Bakanlığında seçici kurulca 26-27 Şubat 2019 tarihinde yapılan değerlendirme toplantısında; Tirebolu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Şevval Ünal İl birincisi, Bulancak Atatürk Ortaokulu öğrencisi Esmanur Fındıkoğlu il ikincisi, Merkez Mithatpaşa Ortaokulu öğrencisi Yalçın Tuğra Erol il üçüncüsü seçildi.
           Yapılan değerlendirmede ilimizde dereceye giren öğrencileri kutlayan İl Müdürümüz Ali YILDIRIM başkanlığında dereceye giren öğrenciler ve öğretmenleri ile birlikte valilik makamına çıkılarak Vali Harun SARIFAKIOĞULLARI’na İl Müdürümüz Ali YILDIRIM tarafından resim yarışması hakkında bilgi verildi. Vali SARIFAKIOĞULLARI tarafından öğrencilere plaket ve tablet hediye edilerek öğrenim hayatlarında başarı dileklerinde bulunuldu.  

 

 


                             
  

"Tüketici ve Tüketim"  Konulu Resim Yarışması İçin Yapılan Seçici Kurul Toplantısında İl Bazında Dereceye Giren Öğrenciler ve Okullar


         

                                                                                                     1. ŞEVVAL ÜNAL - TİREBOLU FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU

                                                                                                            


                                                                                             2. ESMANUR FINDIKOĞLU - BULANCAK ATATÜRK ORTAOKULU

   

 

                                                                                           3. YALÇIN TUĞRA EROL - MERKEZ MİTHATPAŞA ORTAOKULU