İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİNİ BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ

 

                                          İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİNİ BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ
T.C. Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN’ ın talimatları doğrultusunda, İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Sn. Adnan BENLİ, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Damla Ebru AKTAŞ, Ticaret uzmanları; Yüksel AKÇA, Metin KİRKİN, Çetin YILMAZ, Nihat KARADENİZ, Barış KURTOĞLU, Özge SEVEN, Akın AK, Şerife Nur PEÇENEK, Arda ÖZÇAĞLAR ve Şube Müdürü Akın ORAL’ dan oluşan heyet, İlimizde bulunan ve ihracat yapma potansiyeli bulunan veya ihracat yapmayı hedefleyen işletmeleri ziyaret etti.
Ticaret Bakanlığımızın destek ve teşvikleri konusunda bilgilendirme yapmak üzere, firma ziyaretleri kapsamında, Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM’ ın koordinatörlüğünde, V.H.K.İ. Rabia HAFIZOĞLU ve Teknisyen Soner İNCİRKUŞ eşliğinde ilimizde faaliyet gösteren Bakanlığımızca belirlenen firmaların tesisi ve yönetim merkezleri ziyaret edilmiştir. Ziyaret esnasında, firma temsilcilerinin sorun ve talepleri dinlenerek Bakanlığımızın görev ve hizmetleri ile teşvik ve desteklere yönelik bilgilendirmeler yapılmıştır. 
Ayrıca 10 Nisan 2019 tarihinde ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda daha geniş katılımlı bilgilendirme ve soru-cevap oturumu gerçekleştirilmiştir.