AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAĞLIDERE'DE DEVAM ETTİ.

       Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Yağlıdere ilçesinde bulunan Karadeniz’in Mevlanası, Yavuz Sultan Selim Han’ın hocası Hacı Abdullah Halife Hazretlerini anma programı düzenlendi. Programda, restorasyonu tamamlanan Hacı Abdullah Halife Camiinin dualarla açılışı yapıldı.
       Program, Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM’ ın açılış konuşmasıyla başladı.İl Özel İdare Kültür Müdürü Mehmet FATSA, Karadeniz Bölgesinde Ahiliğin gelişimi  ve Hacı Abdullah Halifenin bu bölgede yaptığı hizmetlerle ilgili bir konuşma yaptı. Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman KIRHASANOĞLU’da  programda söz aldı. Programa  Başbakanlık Başdanışmanı Sn.Mustafa Şen de katılarak selamlama konuşması yaptı. Son olarak Giresun Valisi Sn. Harun SARIFAKIOĞULLARI konuşmasını yaparak Tekkeköy ve Tuğlacık Köyü derneklerinin hazırladığı Ahi pilavı ve Ahi lokması ikramının ardından restorasyon çalışmaları tamamlanan Hacı Abdullah Halife Camisinin açışını yaptılar.
Doğu Karadeniz Bölgesinin Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasında büyük emeği olan Hacı Abdullah Halife için düzenlenen etkinliğe il, ilçe protokolü ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.