AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

               23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinliğimiz Atatürk Meydanında yapılan törenle kutlanmaya başlamıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla etkinliğimizi başlattık. Programda yer alan Mehteran Takımımız olumsuz hava koşulları nedeniyle yürüyüş yapamamıştır. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Ahiliğin bin yıllık gelenek olduğunu belirterek önemine dikkat çekmiştir. Tasavvuf Musikisi sunumuyla tören alanında dinleti sergilenmiştir.
             29. Ahilik Haftası kutlama programı, etkinlik kapsamında ilimiz Vali Yardımcısı Sayın Cahit Karatepe Başkanlığındaki heyetin, Sayın Valimiz Hasan Karahan'ı ziyaret etmesiyle başladı. 
             Ziyarette Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanvekili Namık Kemal Altunbaş, Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Çeltik, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Konar ile yılın ahisi seçilen Osman Kanbur ve bazı esnaf temsilcileri katıldı.
             Ahilik Kutlamaları çerçevesinde ilimiz ahisi seçilen iki kolu protezli olan Görele ilçemizde radyo ve televizyon tamirciliği yapan Osman Kanbur yılın ahisi seçildi. Yılın ahisi seçilmeye layık görülen Osman Kanbur hayata küsmeden çalışmaya devam etmesi, cesareti ve azmiyle takdirle karşılanmış ve örnek teşkil etmiştir.
            Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi tarafından Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında 81 ilde seçilen yılın ahilerine gönderilen tebrik mektubu da İlimiz ahisi seçilen Osman Kanbur'a Vali Hasan Karahan tarafından verilmiştir.
           Ahilik Haftası etkinlikleri 25 Mayıs tarihinde Bulancak ve Piraziz ilçelerinde düzenlenecek olan programlarla devam edecektir.